Победителите в ЦХЗУ Hip-Hop Awardz 2018

Публикувано на Януари 17, 2019 0 коментара

Онлайн рап наградите на Цинични Химни За Улиците официално приключиха. Гласуването продължи една седмица и в него взеха участие 1159 души. Те определиха победителите в 10-те категории. Ето кои са те:

Дебют/Пробив на годината: Maestill

Абсолютна доминация за младата надежда от Монтана и така той взе приза с 387 гласа. Веднага след него са Ф4 с 332 и Newave със 198 гласа. На четвърто място е Митко Димитров / D3MO (129 вота), а на пето - B.O.G.I. със 113 гласували за него.

Събитие на годината: Прилив *Album Promo* /20.07/

Изключително оспорвано бе първото място тук. Крайният победител е промото на албума на Жлъч / Григовор / Гена през юли, което събра 346 гласа. Само с 6 по-малко е Нова Вълна, които водиха в класирането до последния ден. Последните три места се дават на Goloka Fest (200 гласа), Back to the Unity vol.11 (119 гласа) и Blood and Ink: Клинч и студ (115 вота)

Clothing brand на годината: filmar.corp

Най-голям процент от вота на публиката събра Instagram профилът filmar.corp (284 гласа). Среброто взе Goloka Wear с 266, а бронзът отива за Supers4upen, който е с 3 гласа по-малко от втория. Последните две места си разделят 0511 Clothing (154) и Brocode Wear (102 гласа)

Видеоклип на годината: Ше дойдеш ли с мен

Безапелационният победител в тази категория също е и клипът с най-много гледания в Ютуб - сингъла от албума на NDOE, който регистрира цели 417 гласа. Със значително по-малко вотове са Мада и Явката със Спри спри - 283 и Атила и Worst с Търпение - точно 200 вота. Четвърти се наредждат Григовор и Гена с Конспирация (148), а на последното пето място е F-act - Индиго (111)

Колаборация на годината: Камбаните

Една от най-интересните и непредвидими категории е първата с 10 номинирани - тази за колабо. В крайна сметка златото взима Камбаните на Атила и Имера с 262 гласували. 236 са избрали Боро Първи и Мом4ето - Да не питат и го поставиха на второ място с удобна преднина пред третия - Скандали на Murda Boyz, BNR, MBT & Homelesz (188 гласа). Другите две песни, които влизат в топ 5 са София град душеяд (ремикс) - 135 гласа и Шушана на V:RGO и Лицето - 97 вота.

Група на годината: So Called Crew

След като водиха дълго време в класирането, Sauce Kids Gang бяха изместени от соколите, които бързо набраха 302 гласа - точно със 112 повече от SKG на второ място и Голям Юс, които са трети с 4 вота по-малко - 186. 111 човека са избрали MBT, а топ 5 допълват 5 o'clock със 106 гласа.

Бийтмейкър на годината: Shizo

Победителят тук водеше убедително пред конкурентите си от самото начало и в крайна сметка взе приза с 389 гласували за него. Второто място е за Гената с 301. Близо 200 гласа по-малко има третият Madmatic, а след него в топ 5 са Worst (69) и Rusty (64)

Сингъл на годината: Kylian Mbappé

Млад шампион - Килиян Мбапе и FYRE печелят тази категория с 246 гласоподаватели. Втори на стълбичката застава Имера с Вечерни мисли (161), а само с 2 гласа по-малко статистиката бият БНР и Няя замина. Явката ДЛГ и Жлъч също са в топ 5 с Фаворитът и Kurac - съответно с по 159 и 108 гласа.

Албум на годината: Прилив

За най-добър албум публиката определи Жлъч/Григовор/Гена - Прилив - точно 280 вота. SKG отново изтърваха първото място и останаха със значително по-малко гласове за Sauce Kid 2 на V:RGO (188). Бронзовият медал взима Махленска класа на Murda Boyz (134). Четвъртото място отива при Голям Юс - Том 3 (118), a петото - NDOE с не хиляди, но поне 111 белези.

Рапър на годината: V:RGO

Последната категория отново е от абсолютно неоспорваните и еднолични в класирането. Победителят е миналогодишният шампион за дебют - V:RGO с 325 гласа. Веднага след него са Жлъчката с 203 и Боро със 165.  Топ 5 допълват Явката (103) и Имера (99)

Така и завършват символичните ни награди. Новината за гласуването бе споделена на всеки номиниран и разпространението й бе спомогнато от още интернет платформи за т/рап музика в интернет. По-подробни статистики можете да откриете във Фейсбук страницата на Цинични Химни За Улиците. Следете изкъсо какво става и нека бъде рап!